12.00

OTVORITEV STOJNIC V EVROPSKI VASI IN EVROPSKE VASI

Vrtec Zarja Celje

12.15

Evropska unija

POZDRAV EVROPI - plesne igre ob harmonikarski spremljavi

OŠ Hudinja

Avstrija

TISOČ OBRAZOV AVSTRIJE – predstavitev alpske države in ubeseditev Mozartove skladbe na lastnem CD

OŠ Rogatec

12.30

Velika Britanija

PRETEKLOST IN SEDANJOST Z ROKO V ROKI – tradicionalni ples "morris" 

OŠ F. Kranjca

Belgija

DEŽELA SMRKCEV, ČOKOLADE IN PIVA – ples Smrkcev in videokonferenca z Evropsko šolo Bruselj

OŠ M. Nemca Radeče

12.45

Bolgarija

DEŽELA VRTNIC, SAMOSTANOV IN PRIJAZNIH LJUDI – bolgarski ljudski ples Paidushko horo

OŠ II. OŠ Celje

Ciper

KYPROS INE OMORFI HORA (CIPER JE LEPA DEŽELA) – ljudski ples

OŠ Ljubečna

13.00

Češka

ZDRUŽENI V PLESU - polka: češki ljudski ples

OŠ Loče

Danska

DEŽELA, KI NAS POPELJE V BUJNO DOMIŠLJIJO VIKINŠKEGA SVETA –"Det Det": plesna točka

Sred. ekonomska šola

13.15

Estonija

pesmi estonskega pesnika Jaana Kaplinskega

Glasbena šola Celje

 

GLASBA NAS POVEZUJE - H.Kaps: Rumba catalan, J. Sparks: Irish folk medley, D. Kreidler: Tango

OŠ Štore

13.30

Finska

DEŽELA BOŽIČKA IN TISOČERIH JEZER - glasba finske skupine Apocalyptice: plesna točka

OŠ F. Roša Celje

Francija

ART DE VIVRE (UMETNOST ŽIVLJENJA) - radoživi can-can

I. OŠ Celje

13.45

Grčija

DEŽELA ENERGIJE MORJA IN SONCA – ljudska pesem "Milo mu kokino": pevski zbor

OŠ P. Trubarja Laško

Italija

BELLA ITALIA – plesni nastop o razigrani in neustavljivi leseni lutki Ostržku

OŠ Frankolovo

14.00

Latvija

"DIEVS, SVETI LATVIJU!" (BOG BLAGOSLOVI LATVIJO!) – pevski zbor: latvijska himna

II. OŠ Rog. Slatina

Luksemburg

ČAS MAJHNIH JE ČAS PRIHODNOSTI

OŠ Bistrica ob Sotli

14.15

Madžarska

OBIŠČITE JO, ČAKA VAS PRIJAZNA DEŽELA – Johannes Brahms: Madžarski ples št. 5

I. gimnazija Celje

Malta

MALTA – MAJHNA, A NEPOZABNA -  himna ter malteški napev v spremljavi trobente in harmonik

OŠ Vojnik

14.30

Nemčija

DEŽELA IDEJ – glasbena pravljica Dornröschen (Trnjulčica)

OŠ Prebold

Nizozemska

DEŽELA TULIPANOV IN MLINOV NA VETER – predstavitev ravninske dežele

OŠ Braslovče

14.45

Poljska

"ČE SVET POVEZUJE PRIJATELJSTVO, SMO VELIKANI" – Krakowiaczek jeden: ples folklorne skupine

III. OŠ Celje

Portugalska

DRŽAVA POMORŠČAKOV IN NOGOMETAŠEV – predstavitev v portugalščini in portugalski ljudski ples

OŠ Vitanje

15.00

Slovaška

DEŽELA VISOKIH TATER IN DONAVSKE NIŽINE – "Tancuj, tancuj!": plesni nastop

OŠ Lava Celje

Slovenija

DEŽELA, KI JO ČUTIMO – venček slovenskih ljudskih plesov ob spremljavi harmonike

IV. OŠ Celje

15.15

Španija

VIVA ESPANA – "Mi Buenos Aires querido": tango

OŠ A. Aškerca Rim.T.

Švedska

IZ PRETEKLOSTI V SEDANJOST – " Ko si srečen" in "Mamma mia": pevski nastop

OŠ Glazija Celje

15.30

Irska

DEŽELA GLASBE, PLESA, GRADOV IN ČUDOVITIH ZELENIH ODTENKOV –"Siamsa": plesna točka

SŠ za gradbeništvo

"REŠ'TE SE!": nastop dijakov ŠCC- SŠG

Sred. zdravstvena šola

ERGONOMIJA V ZDRAVSTVU

Gimnazija Lava

EDINSTVENI V RAZNOLIKOSTI, ODPRTOSTI – PREPROSTO AWESOME: kviz na stojnici

Gimnazija Celje-Center

ROMUNIJA – DEŽELA PRILOŽNOSTI – fotografska razstava članov Kluba zgodovinarjev na stojnici

OŠ Dobrna

KULTURNE USTANOVE DRŽAV EVROPSKE UNIJE

CMC

EUROPE DIRECT - Informacijska točka Evropske komisije ED

16.00

ZAKLJUČEK EVROPSKE VASI

FOTOGALERIJA