Šola za ravnatelje

Evropska hiša Maribor

Mestna občina Celje

regijska koordinatorica

   
     

 

 

 



dan Evrope, 9.maj 2008

Stojnice: kulturno-zgodovinske zanimivosti, podatki, etnografske posebnosti, pokrajine, ljudske navade, običaji in jezik ter prepoznavnosti
Odrske predstavitve:

  

12.00

Otvoritev Evropske vasi in stojnic v evropski vasi

OŠ Lava Celje

12.15

Avstrija

TISOČ OBRAZOV AVSTRIJE -  dramatizacija "Martin Krpan rešuje dunajski dvor" ob Mozartovi glasbi

OŠ A.Aškerca Rim. Topl.

Belgija

SVET, KI ZDRUŽUJE - predstavitev države ob plesu iz preteklosti v sedanjost

OŠ Rogatec

Bolgarija

DEŽELA DOLINE VRTNIC IN ROŽNEGA OLJA - bolgarski ljudski ples HORO ob spremljavi violine in harmonik

OŠ Prebold

12.40

Ciper

STARODAVNO KRIŽIŠČE POTI MED EVROPO, AZIJO IN AFRIKO  - predstavitev države

OŠ Vojnik

Češka

SPÍVAM ZEMĚ DRAHE - glasbena točka - češka ljudska pesem

OŠ Dramlje

Danska

DEŽELA VIKINGOV - predstavitev dežele "Od Vikingov do Andersenovih pravljic"

OŠ Frankolovo

13.05

Estonija

NAJSEVERNEJŠA BALTIŠKA DRŽAVA - glasbeni nastop s plesom, estonska himna

III. osnovna šola Celje

Finska

TERVETULOA SUOMEN, DOBRODOŠLI NA FINSKEM - finski ljudski ples

IV. osnovna šola Celje

Francija

OD SLADKIH ROGLJIČKOV DO SLAJŠIH POLJUBOV - pesem "Champs-Elysees" in ples can-can  

OŠ Glazija

13.30

Grčija

ZIBELKA EVROPSKE CIVILIZACIJE - tradicionalni grški ples

OŠ Frana Roša Celje

Irska

Z ZELENO ZELENO NA ZELENEM - "Spanish lady" - pevska točka šolske glasbene skupine Green Eire

OŠ Hudinja Celje

Italija

BELLA ITALIA - italijanske ljudske pesmi

II. osnovna šola Celje

13.55

Latvija

DEŽELA MODRIH REK, ŠTEVILNIH JEZER IN MOGOČNIH HRASTOV - ljudska glasbila in petje gostujočih Latvijcev

OŠ Šempeter v Sav. d.

Litva

RASA, KRESNA NOČ, NAJČAROBNEJŠA NOČ V LETU - ples kresne noči

OE OŠ Rečica ob Savinji

Luksemburg

ČAS MAJHNIH JE ČAS PRIHODNOSTI - glasbena in plesna točka "Evrovizijski nastop"

OŠ Dobrna

14.20

Madžarska

KO TEMPERAMENTNI ČARDAŠ RAZBIJE MONOTONOST RAVNINE - madžarska himna ob glasbeni spremljavi

OŠ M. Nemca Radeče

Malta

DEŽELA SONCA, KAMNA IN ZGODOVINE - "Maltežanova Malta" - dramatizacija s tipično glasbo

OŠ P.Trubarja Laško

Nemčija

PRIJATELJICA NARODOV - Trubarjeva pridiga v nemščini, Tromboneza - kvintet trobil, Nena - "99 Luftballons"

OŠ Loče

14.45

Nizozemska

DEŽELA TISOČERIH TULIPANOV IN MLINOV - Anna Frank (recitacija), igra "Dober dan, Amsterdam"

OŠ Štore

Poljska

NA PREPIHU MED KULTURAMI IN INTERESI - Chopinova Melodija - klarinet, "Pesem o muci" - pesem prvošolcev

II. OŠ Rog. Slatina

Portugalska

DEŽELA POMORŠČAKOV - predstavitev Portugalske v obliki recitacije z glasbeno spremljavo

OŠ Petrovče

15.10

Romunija

DEŽELA MNOGIH PRESENEČENJ - romunska narodna pesem, nastop folklorne skupine

OŠ Planina pri Sevnici

Slovaška

OD PADALA ŠTEFANA BANIČA DO POP ARTA ANDY WARHOLA - "Tancuj, tancuj" - plesni nastop

I. osnovna šola Celje

Slovenija

DEŽELA, KAKOR IZ NAJLEPŠIH SANJ, SE ODKRIVA - glasbeni točki s harmoniko, dramatizacija - Peter Klepec

OŠ Ljubečna

15.35

Španija

MISTERIOZNA, DIVJA, OČARLJIVA, UMETNIŠKA, TENKOČUTNA - znamenitosti v živi sliki in besedi, flamenko

OŠ Bistrica ob Sotli

Švedska

DEŽELA ZANESLJIVIH LJUDI, NEPREGLEDNIH GOZDOV IN TISOČERIH REK - plesna točka Mamma Mia

OŠ F. Kranjca Celje

V. Britanija

ZDRUŽENO KRALJESTVO VELIKE BRITANIJE IN SEVERNE IRSKE - pesem "2200 km"

16.00

Zaključek, slovo in pozdrav uzdeležencev

fotogalerija